حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

کک و مک صورت چیست و راه‌های درمان آن

کک و مک در صورت

کک و مک صورت به لکه‌های کوچک قهوه‌ای روی پوست گفته می‌شود. کک و مک گاهی به رنگ‌های قرمز، قهوه‌ای روشن و سیاه نیز در صورت ظاهر می‌شوند. هر چقدر فرد در معرض نور آفتاب قرار بگیرد این لکه‌ها تیره‌تر شده و محل ظاهر شدن آن‌ها نیز اغلب روی گونه‌ها، بینی‌، بازو و یا شانه‌ها هستند.

این لکه‌های روی پوست ممکن است باعث نگرانی برخی افراد شود چرا که زیبایی صورت را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. برای از بین بردن این لکه‌ها می‌توان از ماسک‌های طبیعی استفاده کرد.

بهترین روش درمان کک و مک

شاید بتوان گفت که هیچ درمان خانگی مشخص شده‌ای برای از بین بردن کک و مک صورت وجود ندارد. اما با استفاد از یکسری روش‌ها و استفاده از ماسک‌ها می‌توان این لکه‌ها را کاهش داد.

آلوئه ورا

یکی از بهترین گیاهانی که برای مراقبت از پوست از آن آستفاده می‌شود آلوئه ورا است. آلوئه ورا خاصیت‌های بسیاری دارد از جمله به عنوان مرطوب کننده عمل کرده و به صورت کاملاً طبیعی پوست را جوان و دوباره احیاء می‌کند. برای از بین بردن کک و مک صورت به روش خانگی با استفاده از آلوئه ورا، شب‌ها قبل از خواب ماسک آلوئه ورا به صورت خود بزنید و صبح روز بعد آن را کامل بشویید.

کرم ضد آفتاب

یکی دیگر از روش‌های از بین بردن کک و مک استفاده از کر‌م‌های محوکننده و سفیدکننده است ک برخی از آن‌ها با تجویز پزشکان و برخی دیگر نیز بدون دستور پزشک می‌توان تهیه کرد. کرم‌هایی که محوکننده هستند حاوی «هیدروکینون» هستند. ترکیبی که در کرم‌های محوکننده وجود دارد می‌تواند نواحی تیره پوست را روشن کند.

روغن نارگیل

بسیاری از افرادی که کک و مک در صورت خود داشته‌اند استفاده از نارگیل را به بقیه توصیه کرده‌اند. روش‌های مختلفی برای استفاده از روغن نارگیل جهت از بین بردن کک و مک و لکه‌های صورت وجود دارد. البته استفاده از روغن نارگیل برای پوست‌های چرب باید با دقت بالایی انجام شود.

برای پوست‌هایی که خشک هستند استفاده از روغن نارگیل برای مدت یک شبانه‌ روز می‌تواند ایده خوبی باشد و این کار مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما برای پوست‌هایی که چرب هستند این کار توصیه نمی‌شود.

روش اول

روش اول برای استفاده از روغن نارگیل جهت از بین بردن کک و مک در صورت این است که ابتدا صورت خود را تمیز کرده و سپس روغن را به آرامی و نرمی به مدت ۵ دقیقه روی صورت خود ماساژ دهید. بعد از آن یک استراحت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه‌ای داشته باشید سپس با آب گرم بشویید. می‌توانید این روش را در هفته ۳ بار تکرار کنید.

روش دوم

روش بعدی برای استفاده از روغن نارگیل جهت از بین بردن لکه‌های صورت و کک و مک این است که دو قاشق چای خوری روغن نارگیل را با ۲ قاشق چای خوری ماست بدون قند ترکیب کنید. بعد از آن ابتدا صورت خود را شسته و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی صورت شما بماند و سپس با آب گرم بشویید. استفاده از این روش کمک شایانی به از بین بردن کک و مک صورت می‌کند و علاوه بر آن، پوست شما نیز مرطوب می‌شود.

روش سوم

در این روش برای از بین بردن کک و مک روغن نارگیل را با آب لیمو ترکیب می‌کنند. ۴ قاشق چایخوری روغن نارگیل + یک قاشق چایخوری آب لیمو را با هم ترکیب کرده و بعد از پاک کردن پوست به مدت ۵ دقیقه روی آن خود ماساژ دهید.

روش‌های دیگری نیز وجود دارد که روغن نارگیل را با ترکیباتی همچون موز، شکر قهوه‌ای و عسل استفاد می‌کنند.

استفاده از ماسک‌ها برای از بین بردن لکه‌های پوستی

بسیاری از افراد استفاده از ماسک‌های طبیعی را برای از بین بردن کک و مک صورت و لکه‌های صورت توصیه می‌کنند. البته در استفاده از این ماسک‌ها باید نکاتی را در نظر گرفت. قبل از هر چیزی باید مطمئن شوید که این ماسک‌ها می‌توانند برای صورت شما مؤثر باشند و البته بعد از لایه برداری پوست نیز این کار را انجام دهید.

مواد طبیعی گیاهی برای استفاده در ماسک‌های خانگی بهترین روش محسوب می‌شود و از طرفی محصولاتی مانند شیر که از نوع لبنی هستند یا استفاده از غلات نیز در این روش از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.

مدیر کیاوین
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
تهران تهرانسر شمالی، بزرگراه شهید حسین لشگری، خ چهارم، پ 8، طبقه ۱
982148000994
kiavinsite@gmail.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X