حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

بهترین روش‌های جوان سازی پوست

جوان سازی پوست

جوان سازی پوست یکی از دغدغه‌های مشترک و مهم افراد بخصوص بانوان است که هم در تلاش هستند از پیری زودرس خود جلوگیری کنند. این کار را می‌توان با استفاده از کرم‌های مختلفی انجام داد. اما هر چقدر میزان استفاد از این کرم‌ها بیشتر شود پوست دچار حساسیت و التهاب می‌شود.

بسیاری نیز سراغ روش‌های مدرن یا به پزشک مراجعه می‌کنند. در هر حالت تمامی این روش‌ها یک هدف مشترک را دنبال می‌کنند و آن هم آبرسانی به پوست است. اگر کسی به شما بگوید روش‌های خانگی نیز باعث جوانسازی پوست شما می‌شود چه کار می‌کنید؟ آیا سریعاً دست به کار نمی‌شوید و کار را از همان امکانات خودتان شروع نمی‌کنید؟ با ما همراه باشید تا در ادامه این روش‌ها را به شما معرفی کنیم.

روش‌های خانگی برای جوان سازی پوست

برای داشتن پوستی زیبا می‌توانید از مناسب‌ترین و ارزان‌ترین روش‌ها نیز استفاده کنید. اما این کار را باید به طور مداوم انجام دهید تا به صورت یک روتین درآید. برای مثال شما می‌توانید از ماسک جوانسازی جادویی برای سالم نگه داشتن پوست خود استفاده کنید. این ماسک‌ها را می‌توانید با انواع میوه‌ها و گیاهان طبیعی در خانه درست کنید.

روش جوانسازی پوست

عصاره گوجه‌فرنگی

یکی از ماسک‌هایی که برای جوان سازی پوست استفاده می‌شود ماسک گوجه‌فرنگی است که در استفاده از آن نیز باید دقت لازم را داشت. چرا که اگر به صورت نادرست استفاده شود می‌تواند پوست را دچار التهاب یا سوزش کند. بنابراین استفاده از عصاره گوجه‌فرنگی خیلی بهتر از خود آن است. برای استفاده نیز شما می‌توانید هفته‌ای دو بار به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست خود نگه دارید تا به مرور نتایج آن را ببینید.

عصاره رازیانه برای جوانسازی

این عصاره از قدیم الایام برای شادابی و جوان سازی پوست استفاده می‌شده است که بهترین کاربرد را برای از بین بردن چروک‌های صورت دارد. این عصاره را شما به راحتی می‌توانید در منزلتان تهیه کنید.

برای تهیه این عصاره: ۳ قاشق از گیاه خشک شده رازیانه را با دو لیوان آب جوش دم کنید و بعد از به جوش آمدن، زمانی که یک لیوان از آب آن باقی ماند، آن را خاموش کنید و از صافی بگذرانید تا عصاره خنک شود.

بعد از آن یکپارچه سفید نخی نرم را با عصاره رازیانه آغشته کنید و به تمام پوست صورت خود بکشید. این عصاره باید به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بماند.

روش جوان سازی پوست

عصاره لیمو برای پاکسازی و جوان سازی پوست

از آنجا که ویتامین C باعث جلوگیری از پیری زودرس می‌شود عصاره لیمو نیز سرشار از این ویتامین است. آبلیمو معمولاً در هر خانه‌ای نگهداری می‌شود، بنابراین می‌توانید با روشی ساده و خلاقانه از آن برای جوان سازی پوست خود استفاده کنید.

روش دیگر این است که یک عدد لیمو تازه بردارید و آن را به دو نیم تقسیم کنید و مقداری عسل نیز روی آن بمالید. لیمو را به صورت مداوم به شکل حرکت‌های بالا و پایین به پوست خود بمالید. آثار لیمو باید به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست شما بماند و بعد از آن نیز با آب صورت خود را شستشو دهید. اگر این کار را در هفته ۲ یا ۳ بار انجام دهید نتایج فوق العاده‌ای از آن خواهی دید.

تخم مرغ محبوب برای جوانسازی!

یکی از روش‌های خانگی برای جوان سازی پوست که اتفاقاً باعث می‌شود چین و چروک‌های صورت نیز برطرف شود سفیده تخم‌مرغ است. استفاده از سفیده تخم مرغ باعث می‌شود تا منافذ پوستی از هم فاصله نگیرند و در نتیجه باکتری‌ها روی پوست انباشته نشوند.

نحوه استفاده از آن نیز بسیار ساده است؛ به این شکل که ۱ عدد سفیده تخم مرغ را به کمک قلم مو به پوست خود میمالید. پس از مدتی مالیدن را متوقف کنید و اجازه دهید سفیده تخم مرغ خشک شود که در نهایت جذب پوست شود. پس از ۱۵ دقیقه صورت خود را شسته و با حوله خشک کنید.

این یکی از مناسب‌ترین و ارزان‌ترین راهها برای جوان سازی پوست است که نتایج فوق العاده‌ای از جمله شادابی پوست را به همراه دارد.

کلیدواژه : پوستماسکماسک مو
محسن
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X