حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نکات مراقبت از پوست در فصل بهار

مراقبت از پوست در فصل بهار

فصل بهار یکی از فصل‌هایی است که همه چیز در حال تغییر است: درختان، کوه‌ها، جنگل‌ها، هوا. حتی لباس‌های داخل کمدها نیز تغییر می‌کنند. در کنار همه این تغییرات جسم شما هم نیاز به مراقبت دارد. مراقبت از پوست در فصل بهار شاید کار دشواری به نظر برسد چرا که گل‌ها گرد افشانی و ایجاد آلرژی می‌کنند. اما اگر که راهکارهای سلامت پوست را بدانید جای نگرانی برای شما وجود نخواهد داشت.

کارهای مهمی که برای مراقبت از پوست در فصل بهار باید انجام دهید به شکل زیر است:

  • محافظت از پوست در مقابل نور آفتاب
  • پاکسازی پوست و لایه‌برداری از آن
  • رعایت رژیم غذایی مناسب
  • آبرسانی و رطوبت رسانی
  • شست و شوی صورت

لایه برداری:‌ اولین قدم برای مراقبت از پوست در فصل بهار

لایه برداری اولین و مهم‌ترین قدم برای مراقبت از پوست است. اگر برای مدت طولانی است این کار را انجام نداده‌اید نیاز است یک لایه از روی پوست صورت خود بردارید. درست است که پوست شما مدام در حال بازسازی است اما برداشتن یک لایه از صورت باعث می‌شود تمام سلول‌های مرده از بین بروند.

یکی از راههای لایه‌برداری پوست دوش گرفتن با حمام آب گرم است و بعد از آن استفاده از یک لایه‌بردار پوست است. می‌توانید از لایه بردار برای تمام نقاط پوست و بدن استفاده کنید.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که اسکراب بدن با اسکراب صورت کاملاً متفاوت است و اگر می‌خواهید لایه برداری پوست برای این دو قسمت انجام دهید با اسکراب‌های مخصوص به آن را تهیه کنید.

مراقبت از پوست

بدن خود را هیدارته کنید

یکی از روش‌های دیگر برای مراقبت از پوست در فصل بهار هیدارته کردن بدن است. سعی کنید در این فصل بدن خود را هیدراته نگه دارید و شرایط پوستی خود را بهبود ببخشید. جدا از هیدارته نگه داشتن بدن، نوشیدن مایعات به اندازه کافی به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می‌کند.

از طرفی اگر می‌خواهید اندام‌های بدن شما عملکرد خوبی داشته باشد باید هیدراتسیون را انجام دهید. که البته پوست مهم‌ترین اندام بدن شما به حساب می‌آید و اولویت اول خواهد بود. نوشیدن آب بیشتر باعث می‌شود پوست شما خشک نشود و پوسته پوسته نشود.

استفاده از کرم ضد آفتاب

شاید اغلب افراد فکر کنند که ضدآفتاب تنها زمانی استفاد می‌شود که به ساحل بروید! اما این تفکری درست نیست. چرا که در روزهای ابری اشعه‌های ماورا بنفش می‌توانند به پوست آسیب برسانند. برای مراقبت از پوست در فصل بهار می‌توانید از محصولی سبک در این روش استفاده کنید تا منافذ پوستی شما باعث انسداد نشود.

ترکیب استفاده از مرطوب کننده و ضدآفتاب باعث می‌شود پوست شما از اشعه‌های مضر خورشید در امان بماند

مصرف میوه‌ و سبزیجات تازه

برای اینکه بهتر و با امکانات مناسب از پوست خود در فصل بهار مراقبت کنید می‌توانید از میوه‌ها و سبزیجات تازه بصورت روزانه استفاده کنید تا آب بیشتری به پوست شما جذب شود. علاوه بر این مصرف میوه‌ها تازه و باعث جلوگیری از چین و چروک صورت می‌شود.

ورزش کنید

جدا از اینکه ورزش باید جزء جدانشدنی از زندگی هر فرد باشد، به حفظ سلول‌های سالم بدن هم کمک می‌کند. هر چقدر که سلول‌های بدن شما شاداب‌تر باشد پوست شاداب‌تری را برای شما ایجاد می‌کند. برای این کار نیازی نیست به خودتان سختی بدهید، همین که روزی نیم ساعت پیاده‌روی داشته باشید یا در خانه نیم ساعت به یوگا بپردازید کار خود را به خوبی انجام داده‌اید.

کلیدواژه : پوست
مدیر کیاوین
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X