حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مراحل و روش‌هایی برای پاکسازی صورت

پاک کننده صورت

بسیاری از افراد مخصوصاً خانم‌ها آرزو دارند که پوستی سالم و شاداب و جوان داشته باشند. پاکسازی صورت و پوست یکی از کارهایی است که می‌تواند به شما در داشتن چنین پوستی کمک کند. هر چقدر که شما در محیط آلوده‌تری زندگی کنید نیاز به مراقبت بیشتری از پوست و صورت خود دارید و باید بیشتر به پاکسازی اهمیت بدهید. چرا که پاک نکردن این آلودگی‌های بر روی صورت باعث به وجود آمدن لکه‌هایی بر روی صورت می‌شود.

اما این به این معنی نیست که تنها زمانی که صورت شما کثیف باشد یا آرایش کرده باشید آن را بشویید. شما حداقل روزی دو بار باید صورت خود را بشویید. این ساده‌ترین نواع روش پاکسازی صورت است که باید به صورت روتین آن را انجام دهید.

پاکسازی پوست با صابون‌های پاک کننده

صابون‌های پاک‌کننده برای آن دسته از افرادی که پوست خشک و یا پوستی چرب دارند مناسب است. کسانی که پوست خشک دارند روزی یک‌بار و کسانی که نیز پوستی چرب دارند پیشنهاد می‌شود روزی ۲ تا ۳ بار از صابون پاک کننده برای پاکسازی پوست استفاده کنند.

نکته مهم در این رابطه این است که صابون باید کاملاً شسته و تمیز شده باشد. این موضوع به اندازه‌ای مهم است که برخی متخصصان پوست تأکید دارند صابون برای پاک کردن ۲۰ تا ۳۰ بار باید آبکشی شود.

شستن صورت با آب ولرم

برای شروع کار موهایتان کاملاً عقب بکشید و پوست صورت خود را با آب ولرم زیاد مرطوب کنید. آب خیلی سرد و یا آب گرم هر دو می‌تواند برای پوست شما مضر باشد. بهترین راه حل استفاده از آب ولرم که پوست شما را نیز تحریک نمی‌کند. برای پاکسازی صورت با آب ولرم اگر آرایشی روی صورتتان هست آن را کاملاً پاک کنید.

پاکسازی صورت با بخور

بخور یکی از روش‌های پاکسازی صورت است که علاوه بر آن به شفاف‌سازی و مرطوب شدن پوست نیز کمک می‌کند. بخور هم می‌تواند به صورت ساده باشد یا همراه با عصاره‌های گیاهی انجام شود که به دنبال آن منافذ پوست باز و به صورت سطحی و عمقی پاک می‌شود.

اگر بخواهید از روش بخوردادن در آرایشگاه استفاه کنید ممکن است برای شما هزینه بالایی داشته باشد. شما با یک روش خانگی ساده و بدون هزینه می‌توانید شرایط پاکسازی صورت با بخور را فراهم کنید.

یک قوری پر آب را روی اجاق گاز گذاشته و درپوش آن را بگذارید و صبر کنید آب داغ شود. به اندازه‌ای که آب آن داغ شد و بخار تولید شد آن را از روی اجاق بردارید. یک حوله بردارید و روی سر خود بگذارید و صورت خود را نیز رو به بخار بگیرید تا خیس شود. بعد از آن به آهستگی صورت خود را به آهستگی خشک کنید.

پاکسازی صورت با بخور

استفاده از عسل

یکی از بهترین مواد غذایی برای پاکسازی صورت و در کل بدن و اجزای آن عسل است. عسل باعث می‌شود ترشحات چربی روی پوست صورت کم شود و پوست را هیدراته نگه دارد.

شما می‌توانید عسل را با استفاده از انگشتان خود روی پوست خود بمالید و چند دقیقه به آن دست نزنید. بعد از آن با آب ولرم بشویید. این کار باعث می‌شود منافذ پوست شما بسته نشود.

پاکسازی صورت با عسل
مدیر کیاوین
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
تهران تهرانسر شمالی، بزرگراه شهید حسین لشگری، خ چهارم، پ 8، طبقه ۱
982148000994
kiavinsite@gmail.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X