حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

راهکارهای مناسب برای مراقبت از پوست آقایان

مراقبت از پوست آقایان

شاید مراقبت از پوست آقایان یکی از موضوعاتی باشد که کمتر به آن اهمیت داده می‌شود و حتی محصولات آن در بین وسایل آقایان به ندرت دیده‌ شود! اگر هم آقایان محصولی استفاده کنند نهایتاً به ژل اصلاح و اسپری بدن ختم شود. اما اگر شما از آن دسته آقایانی هستید که به پوست و سلامت آن اهمیت می‌دهید می‌توانید راهکارهای این مقاله را به صورت جدی به کار ببرید. این کار نیاز به زحمت فراوانی ندارد و تنها کافی است یکسری کارها را بصورت روتین و مداوم انجام دهید.

۱- قدم اول: پوست خود را بشناسید

شناختن پوست خود اولین قدمی است که باید آن را انجام دهید. البته پوست اکثر آقایان به دلیل تأثیرات تستوسترون چرب و ضخیم‌تر است. به همین دلیل اکثر محصولات مراقبت از پوست آقایان فاقد چربی هستند. اما در حالت کلی شما باید به دنبالی محصولی باشید که با پوست شما سازگار باشد. برای مثال ممکن است پوست شما خشک و پوسته پوسته باشد یا حتی ترکیبی از خشک و چرب باشد.

پوست آقایان به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

  • پوست خشک و حساس
  • پوست طبیعی
  • پوست چرب
  • پوست مختلط

برای پوست‌های ترکیبی می‌توانید از مرطوب کننده‌های مختلف بهره ببرید. اما یادتان باشد این داروی همیشگی شما نیست ولی برای پوست‌های ترکیبی مناسب است.

۲- پوست خود را تمیز کنید

از آنجا که در طول روز پوست شما در معرض آلودگی‌ها، باکتری‌ها و ناخالصی‌ها قرار می‌گیرد پاکسازی آن نیز یکی از کارهای روتین مراقبت از پوست آقایان است. بنابراین کاری که شما باید انجام دهید این است که هر روز صبح با پاک کننده مخصوص پوست صورت خود را بشویید.

شاید شنیده باشید که می‌گویند شستن بیش از اندازه صورت،‌ چربی طبیعی آن را از بین می‌برد. اما حقیقت این است که شما با هر روز بیدار شدن از خواب روزی تازه را آغاز می‌کنید پس چرا اجازه ندهید پوست شما نیز از نو و تازه روز خود را شروع کند؟!

۳- استفاده از مرطوب کننده‌ها

برای مراقبت از پوست خود می‌توانید صبح‌ها از مرطوب کننده‌هایی با حداقل اس‌پی‌اف (SPF) ۳۰ استفاده کنید. شاید با خود فکر کنید کرم‌های ضد آفتاب فقط برای ساحل دریا و یا فضای باز استفاده می‌شود. ولی زمانی که شما در استگاه اتوبوس باشید یا در خیابان قدم می‌زنید در عوض ممکن است به پوست‌تان آسیب زده شود.

شب‌ها نیز می‌توانید از مرطوب کننده‌های سبک استفاده کنید.

۴- لایه برداری از پوست‌

یکی از بهترین راه‌هکارهای روتین مراقبت از پوست آقایان لایه برداری پوست است. لایه‌برداری باعث می‌شود سلول‌های مرده پوست، گرد و خاک‌ها و چربی اضافی روی پوست از بین بروند. اگر محصولات لایه برداری پوست با کیفیت باشند می‌توانند درون پوست نفوذ کرده و تمام ناخالصی‌ها را از بین ببرد. البته انواع لایه برداری پوست را باید بشناسید و باز هم متناسب با پوست خود یکی از روش‌ها را انتخاب کنید. مانند لایه‌برداری شیمیایی یا اسکراب‌ها.

اگر متوجه شدید که پوست شما حساس است و به راحتی تحریک می‌شود می‌توانید از یک پاک کننده شیمیایی استفاده کنید.

لایه برداری از پوست آقایان

۵- استفاده از ماسک صورت

ماسک صورت یکی از ابزارهایی است که می‌توان از آن به عنوان مکمل در کنار سایر روتین‌های مراقبت از پوست آقایان استفاده کرد. ماسک‌های صورت این قابلیت را دارند که مشکلات خاص پوست را حل کنند. ماسک خاک رس بهترین ماسک برای آقایان است که می‌تواند هر نوع آلودگی، چربی و گرد و خاک را از پوست آن‌ها بیرون بکشد و کمک کند پوست سالم‌تری داشته باشند.

کلیدواژه : پوست
محسن
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X