حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

لایه برداری پوست چیست و هر آنچه در مورد آن باید بدانید

لایه برداری پوست

به فرآیندی که سلول‌های مرده از سطح پوست جدا شوند لایه برداری پوست گفته می‌شود. این عمل یا بصورت فیزیکی و یا بصورت شیمیایی انجام می‌شود. در این روش‌ها اسکراب‌ها در دسته شیوه‌های فیزیکی قرار می‌گیرند و درم ابریژن در دسته شیمیایی. در روش فیزیکی سطح پوست با شیوه‌های خاصی ماساژ داده می‌شود تا سلول‌های مرده از روی آن برداشته شوند. اما در روش‌ شیمیایی اتصال سلول‌های مرده به پوست شل می‌شود تا از سطح پوست جدا شوند.

آیا لایه برداری می‌تواند خاصیتی برای پوست داشته باشد؟

شاید این سؤال را از خود پرسیده باشید که اصلاً فواید و مضرات لایه برداری پوست چیست؟ در این بخش قرار است در مورد اینکه لایه برداری به چه طریقی می‌تواند باعث زیبایی پوست شود صحبت کنیم.

یکی از خواصی که لایه برداری پوست به گفته آکادمی درماتولوژی آمریکا دارد این است که باعث درخشندگی و بهبود مراقبت از پوست با استفاده از محصولات مربوط به خود می‌شود. برای مثال شما زمانی که سلول‌های مرده را با استفاده از لایه‌ برداری از بین می‌برید کرم‌ها و سایر کالاهای موضعی بهتر و سریع‌تر جذب پوست می‌شوند.

یکی دیگر از خواص آن جلوگیری از انسداد از منافذ پوستی و کاهش آکنه‌ها و جوش‌ها است.

لایه برداری در بلند مدت می‌تواند تولیدات کلاژن پوست را افزایش دهد. اگر سؤال شما این است که کلاژن چیست، باید بگوییم که کلاژن عامل اصلی زیبایی، درخشش و جوانی پوست شماست.

لایه برداری از پوست

قبل از لایه برداری پوست به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از اینکه لایه برداری را انجام دهید اول باید یکی از روش‌های فیزیکی یا شیمیایی را انتخاب کنید.

  • سوزش یا خارش ممکن است برای پوست‌های حساس پس از استفاده از لایه بردار به وجود بیاید.
  • پوست‌هایی که معمولی هستند شفاف و غیرحساس هستند.
  • پوست چرب، براق و چرب است.
  • پوست مختلط در بعضی از قسمت‌های پوست خشک و در بعضی دیگر چرب است.

با توجه به نوع پوست‌هایی که در بالا ذکر شدند شما باید روشی را انتخاب کنید که کاملاً متناسب با نوع پوست‌تان باشد. به دنبال آن نکاتی که در ادامه می‌آید را در نظر داشته باشید.

دقت در انتخاب محصولات

محصولاتی مانند کرم‌های رتینوئید که اغلب توسط پزشک تجویز می‌شوند یا حتی محصولاتی که بدون نسخه پزشک، همگی ممکن است باعث حساسیت بیشتر پوست شما شود. استفاده از چنین محصولاتی ممکن است به بدتر شدن خشکی پوست یا ایجاد آکنه بیانجامد.

استفاده از مرطوب کننده

بعد از لایه برداری پوست این طبیعی است که خشکی پوست در بدن و صورت خود مشاهده کنید. در این‌گونه مواقع پس از عمل لایه‌برداری بلافاصله حتماً از کرم‌ مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست سالم‌تر و مرطوب داشته باشید.

مراقبت از پوست به صورت منظم

اگر این سؤال برایتان پیش آمده که پوست من چندبار لایه‌برداری نیاز دارد باید گفت که این بستگی به نوع و روش لایه‌برداری دارد. حالت کلی این است که هر چقدر لایه برداری پوست سنگین‌تر و تهاجمی‌تر باشد باید دفعات کمتری انجام شود. زیاده‌روی در این کار باعث می‌شود پوست حالت قرمزی پیدا کند و تحریک شود.

مزایای میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی از روش‌های لایه برداری پوست است که مزایای خود را دارد که بهتر است با آن آشنا شوید.

  • کوچک شدن منافذ پوستی
  • درمان ترک‌های پوستی
  • درمان چروک‌ها گردن
  • اگر جای آبله مرغان روی صورت شما باشد با این روش برطرف می‌شود
  • جوان شدن سطحی و کم عمق پوست در چند جلسه
  • بر اثر افزایش سن روی پوست لک‌هایی ایجاد می‌شود که با این روش از بین می‌روند.
کلیدواژه : پوستماسک
محسن
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X